BĖGIMAS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI – SAUSIO 13-JAI - PAMINĖTI

2022-01-12

Jau aktyviai ruošiamasi 2022 metų tradiciniam bėgimui Laisvės gynėjų keliu - Sausio 13-ajai paminėti ir kviečiame pradėti registruotis. 
 
Sausio 13-osios įvykiams atminti skirtas sporto renginys vyks 21-ąjį kartą. 
 
Bėgimo mėgėjai, kaip ir kasmet, sieks įveikti 8 000 m atkarpą - nuo Girulių televizijos bokšto iki Klaipėdos miesto savivaldybės pastato. 
 
Šįkart nuspręsta bėgti Sausio 13-sios išvakarėse, jau sutemus, kad labiau pajusti šio įvykio atmosferą. Prie Klaipėdos savivaldybės degs Laisvės gynėjams skirti atminimo laužai. 
  
Bėgimo startas - 20 val., finišas - ties Savivaldybės pastatu (Liepų g. 11). 
 
Bėgimo dalyviai į starto vietą Giruliuose gali vykti užsakytu autobusu, kuris nuo 18.30 val. iki maždaug 19.00 val. lauks prie Klaipėdos miesto savivaldybės (Liepų g. 11). Dalyvių registracija galima prie autobuso ir starto vietoje, Giruliuose, prie televizijos bokšto. 
 
Mokiniams (iki 15 metų ir jaunesniems), veteranams, kuriems nuotolis per ilgas, siūloma sumažinti atkarpą - bėgti nuo Vasaros koncertų estrados iki Savivaldybės pastato. Šios atkarpos ilgis - 3 000 m. Jų starto laikas - apie 20.15 val. (prabėgus pagrindinei bėgikų grupei). 
 
Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad yra pasitikrinęs savo sveikatos būklę, susipažino su bėgimo nuostatais ir su jais sutinka. 
 
Asmenims iki 18 m. reikia turėti tėvų, globėjų ar trenerio sutikimą. 
 
Visiems užsiregistravusiems dalyviams bus išduodami starto numeriai. 
 
Papildoma registracija vietoje ir internetu užsiregistravusiųjų dalyvių numerių išdavimas vyks renginio dieną nuo 18.30 iki 19.00 val. prie Savivaldybės laukiančiame autobuse ir nuo 19.30 iki 19.55 val. autobusui atvykus prie Girulių televizijos bokšto. 
 
3 km distancijos bėgikų papildoma registracija ir numerių išdavimas vyks starto vietoje, Vasaros estradoje, nuo 19.15 iki 20.10 val. 
 
Finišo vietoje, prie Savivaldybės pastato, bėgimo dalyvių lauks karšta arbata ir vyks apdovanojimų ceremonija. 
 
Pirmiesiems 200 finišavusių dalyvių bus įteikti atminimo medaliai, o šešiems geriausiems vyrams ir moterims - taurės. Bus apdovanotas ir vyriausias bei jauniausias bėgimo dalyvis. 
 
Bėgimą organizuoja BĮ Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe. Partneris - Klaipėdos miesto bėgikų klubas "Maratonas". 
 
Kviečiame internete bėgimo sporto entuziastus plačiai dalintis šiuo renginiu su Kauno, Vilniaus bei kitų miestų atstovais, kad atvyktų į Klaipėdą ir solidarizuotusi, paminint Laisvės gynėjus ir prisimenant 1991 metų sausio 13-osios įvykius.