Nidos pusmaratonis 2022

2022-09-24

 Lietuvos LAF taurės pusės maratono bėgimo varžybų ir 22-ojo Tarptautinio Nidos pusės maratono bėgimo nuostatai 
 
BENDROJI DALIS 
 
VšĮ Kuršių Legendos  kartu su Neringos miesto savivaldybe, Lietuvos Lengvosios Atletikos Federacija, VšĮ Klaipėdos lengvosios atletikos akademija ir Klaipėdos bėgikų sporto klubas „Maratonas“  2022 m. rugsėjo  24 d. organizuoja ir vykdo  22-ą  Nidos pusės maratono bėgimą. 
 
TIKSLAS IR UŽDAVINIAI 
 1. Skatinti visuomenę sportuoti ir domėtis sporto renginiais;
 2. Populiarinti bėgimą ir lengvąją atletiką Lietuvoje;
 3. Gausinti masinių renginių kiekį Nidoje;
 4. Skatinti fizinį aktyvumą, bėgimą, kaip sveiką gyvenimo būdą;
 5. Išaiškinti pajėgiausius įvairių amžiaus grupių bėgikus;
 6. Pratęsti turizmo sezoną Neringoje.

NUOTOLIAI

Renginio metu dalyviai galės varžytis šiose distancijose:

– Nidos  pusės maratono bėgimas – 21,098 km;
– 5 km bėgimas;
– 2 km vaikų bėgimas
– 0,5 km vaikų bėgimas
– 0,21 km vaikų bėgimas

VARŽYBŲ VIETA IR LAIKAS
 
10:00 val. – 0.210 km (startas prie kavinės „Sakutis“,Naglių g.14 A, dalyviai privalo atvykti į starto vietą iki 9:50 val.).
10:10 val. - 0,5 km (startas prieš Neringos savivaldybę, dalyviai privalo atvykti į starto vietą iki 10:00 val.).
10:20 val. - 2 km (startas prieš Neringos savivaldybę, dalyviai privalo atvykti į starto vietą iki 10:10 val.).
11:00 val. – 21.098 km Nidos pusės maratono bėgimas (startasprie kavinės „Sakutis“,Naglių g.14 A, dalyviai privalo atvykti į starto vietą iki 10:50 val.).
13:00 val. –  5 km bėgimas (startas Nidoje prie katalikų bažnyčios, Taikos g.17, dalyviai privalo atvykti į starto vietą iki 12:50 val.).
Tikslus starto laikas ir vieta gali būti tikslinami.
 
TRASA
 
 
LAIKO LIMITAS

Pusės maratono bėgimas – 3 val. 30 min.
5 km bėgimas – 1 val. 30 min.
Varžybų dieną 14.30 val. laiko matavimo elektroninė sistema bus išjungta ir laikas nebus fiksuojamas.15.00 val. bus atidarytos miesto gatvės.

DALYVIAI

1.    Renginyje gali dalyvauti visi norintys, užpildę dalyvio kortelę, pasitikrinę sveikatą, susipažinę su varžybų nuostatais bei tai patvirtinę registracijos metu. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką ir atsakomybę, bei įsipareigoja dėl to nereikšti bėgimo organizatoriams jokių pretenzijų.

2.    Bėgikai, atsiimdami numerį, privalo turėti asmens dokumentą.

3.    Kiekvienas renginio dalyvis registruodamasis tuo pačiu sutinka, kad renginio organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas ir  filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti rinkodaros tikslais.

4.    Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad sutinka gauti naujienlaiškius, kurie yra susiję su VšĮ Kuršių Legendos organizuojamais renginiais.

5.    Nidos pusės maratono bėgimo rungtyje gali dalyvauti asmenys nuo 17 metų. Nidos   pusės maratono bėgimo dalyvių amžiaus grupės:

| VYRAI (V) | MOTERYS (M) | GIMIMO METAI
| V19             | M19                   | 2003 – 2005
| V20             | M20                   | 1983 – 2002
| V40             | M40                   | 1978 – 1982
| V45             | M45                   | 1973 – 1977
| V50             | M50                   | 1968 – 1972
| V55             | M55                   | 1963 – 1967
| V60             | M60                   | 1958 – 1962
| V65             | M65                   | 1953 – 1957
| V70             | M70                   | 1952  ir vyresni (-ės)

5 km. bėgimas amžiaus grupių neturi.

Vaikų bėgimo amžiaus grupės

2 km: 2005-2006 – M+V; 2007-2008 – M+V; 2009-2010 – M+V;
0,5 km: 2011-2013 ir 2014-2016 – M+V.
0,21 km: 2017 ir jaunesni – M+V
 
6.    Nepilnamečiai visų distancijų bėgimų dalyviai numerių atsiėmimo metu privalo turėti atspausdintą bei vieno iš tėvų arba globėjų pasirašytą sutikimą.

7.    Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas renginyje yra susijęs su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu, taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų sveikatos pasitikrinimo  reikalavimų bei organizatorių ar kitų asmenų prašomas pateiks tai patvirtinančią sveikatos būklės pažymą. Kilus įtarimų dėl netinkamos sveikatos būklės, organizatoriams paprašius, dalyvis privalo nutraukti savo dalyvavimą renginyje ir pasikonsultuoti su gydytoju.

8.    Dalyvis supranta ir patvirtina, kad organizatoriai neatsako ir neatlygins dalyvio sveikatai ar gyvybei padarytos žalos. Visa rizika ir atsakomybė dėl dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje, tenka tik dalyviui.

SPECIALIOS SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI

1.    Registruotis į bet kurią bėgimo distanciją galima tik savo vardu. Savo dalyvio numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama. Tokiu atveju dalyviai bus diskvalifikuojami, o rezultatai į varžybų protokolą neįtraukiami.

2.    Dalyvis gali keisti registracijos metu pasirinktą distanciją , distancijos keitimo mokestis – 10 Eur. Keičiant distanciją taip pat turi būti sumokamas skirtumas tarp sumokėtos sumos ir pasirinktos distancijos registracijos mokesčio keitimo dieną. Dalyvis gali keisti savo klaidingai nurodytą informaciją registracijos metu (vardą, pavardę, klubo / komandos pavadinimą ar bet kurią kitą informaciją) Registracijos anketos informacijos keitimo mokestis – 5 Eur. Keitimai vykdomi iki rugsėjo 21d. 18val.

3.    Registracijos duomenų keitimas atliekamas tada, kai dalyvis sumoka už paslaugą ir informuoja organizatorius el. paštu labas@nidarun.lt, kartu su laišku atsiųsdamas mokėjimo išrašą ir pageidaujamus pakeisti duomenis.

Įmonės rekvizitai:
Pavedimams:
VšĮ Kuršių Legendos
Juridinio asmens kodas: 302814716
Naglių g. 3-4, Neringa
Pavedimams:
IBAN: LT377300010132243952
Swedbank AB, Banko kodas 73000
SWIFT-BIC: HABALT22

4.    Renginyje draudžiama dalyvauti asmenims, kuriems patvirtintas Covid-19 ar turintiems  arba turėjusiems sąlytį su sergančiais Covid-19, taip pat turintiems temperatūros, jaučiantiems dusulį ar skausmą krūtinėje ramybės būsenoje bei esate grįžę iš užsienio šalies ir jums reikalinga 14 dienų izoliacija.
 
5.    Kiekvienas dalyvis varžybose privalo turėti ant marškinėlių tvarkingai pritvirtintą  numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje.

6.    Draudžiama varžybų trasoje bėgti be aiškiai matomoje vietoje pritvirtinto dalyvio numerio. Dalyviai, kurie bėga  be numerio, bus diskvalifikuojami.

7.    Dalyviams bei juos palaikantiems asmenims griežtai draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones, pvz.: dviračius, riedučius, riedlentes, ir kitas ratuotas transporto priemones. Dalyviai, pažeidę šį nuostatų punktą, bus diskvalifikuojami.

8.    Dalyviams varžybų metu draudžiama naudotis bet kokia asmenine palyda. Pažeidusieji šią taisyklę dalyviai bus diskvalifikuojami.

9.    Renginio metu draudžiama trasoje vedžioti ar bėgti su bet kokiais gyvūnais. Šio draudimo nesilaikantys dalyviai bus diskvalifikuojami .

10. Kiekvienas bėgimo dalyvis turi pritvirtinti  dalyvio numerį  su laiko matavimo elektronine mikroschema ant marškinėlių. Dalyvių, kurie neprisitvirtino  arba netinkamai prisitvirtino laiko matavimo elektroninę mikroschemą, laikas fiksuojamas nebus ir tokie dalyviai nebus įtraukti į varžybų protokolą.

11. Elektroninės mikroschemos vienkartinės, po renginio jų grąžinti nereikia.

12. Varžybų dalyviams nukrypti nuo bėgimo trasos (be teisėjo leidimo) yra draudžiama. Dalyviai, pažeidę šią taisyklę, bus diskvalifikuojami.

13. Bet kokios dalyvių pretenzijos turi būti pateiktos raštu varžybų vyr. teisėjui ne vėliau kaip per 30 minučių po varžybų pabaigos. Dalyvis, pateikdamas pretenziją, privalo sumokėti 50 Eur mokestį, kuris grąžinamas tik tuo atveju, jeigu apeliacinė komisija (maratono direktorius, vyr. teisėjas) pretenziją patenkins. Kol dalyvis nesumoka šio mokesčio, pretenzijos nebus svarstomos.

SPECIALŪS PUNKTAI TRASOJE
 
 1. Pusės maratono trasoje bus įrengti maitinimo punktai, kuriuose varžybų dalyviams bus dalinami vanduo, vaisiai. Maitinimo ir gaivinimo punktai bus įrengti vidutiniškai kas 5 km.
 2. Pusės maratono  trasoje dalyviams bus pastatyti biotualetai.

PASLAUGOS DALYVIAMS
 
 1. Renginio dieną dalyviai savo daiktus galės palikti saugykloje. Daiktai turi būti sudėti į užsegamą arba užrišamą  sportinį krepšį.
 2. Renginio dalyvių susirinkimo vietose bus pastatyti biotualetai.
 
APDOVANOJIMAI
 
– Lietuvos LAF taurės pusės maratono bėgimo nugalėtojai: moteris ir vyras apdovanojami LAF taurėmis.

– Nidos pusės maratono bėgimo 1-3 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai apdovanojami taurėmis, 1-6 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai – piniginiais prizais.
 
– Nidos pusės maratono bėgimo pirmų vietų nugalėtojai (moteris ir vyras) sekančių metų bėgimo metu, nesvarbu kokioje trasoje bėgtų – kiekvienas gauna dvivietį kambarį dviem parom nemokamai.( Kambariai skirti tik nugalėtojams )
 
– Nidos   pusės maratono bėgimo 1-3 vietų laimėtojai visose amžiaus grupės moterų ir vyrų apdovanojami prizais.
 
Visiems pusės maratono bėgimo dalyviams – sertifikatai.
 
5 km. bėgimo 1-3 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai – prizais.
 
2 km, 0,5 km, - . amžiaus grupių 1-3 vietos laimėtojai apdovanojami diplomais ir prizais.
 
0,21 km – visi dalyviai įveikę distanciją savarankiškai apdovanojami proginiasi suvenyrais.
 
Neringos greičiausi  bėgikai: vyras ir moteris prabėgę pusės maratono distanciją apdovanojami prizais.
 
Jauniausias ir vyriausias dalyviai apdovanojami prizais.
 
Masiškiausiai dalyvavusiam kolektyvui – taurė.

Visiems finišavusiems – proginiai suvenyrai!
 
DALYVIŲ STARTINIS MOKESTIS
 
 1. Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas ir neperleidžiamas  kitam dalyviui.
 2. Gavus nemokamą registraciją iš įmonės, partnerio ar kitos trečiosios šalies, registracijos mokestis negrąžinamas.
 3. Registracijos mokesčiai:
 
06.23-08.31
Pusė maratono  - 20 eur
5 km - 15 eur
2 km - 5 eur
0,5 km - 5 eur
0,21 km - 5 eur

09.01-09.19

Pusė maratono  - 30 eur
5 km - 25 eur
2 km - 8 eur
0,5 km - 8 eur
0,21 km - 8 eur

DALYVIŲ REGISTRAVIMAS IR NUMERIŲ IŠDAVIMAS
 
Dalyviai gali registruotis interneto puslapyje https://timingapp.lt  iki rugsėjo 19 dienos 24.00 val.. Dalyvis laikomas užsiregistravusiu, kai apmoka registraciją per Paysera sistemą.

Rugsėjo 23 d. nuo 18:00 iki 22:00 val. registracija ir numerių išdavimas bus vykdomas Bendruomenės namuose. (Prie  Nidos pašto) Kopų g.2/ Taikos g.17

09.23d. registracijos  mokestis
Pusė maratono - 40 eur
5 km - 30 eur
2 km - 10 eur
0,5 km - 10 eur
0,21 km - 10 eur

Rugsėjo 24 d. registracija nevykdoma. Nuo 8:00 iki 11:00 val. bus išduodami tik numeriai Bendruomenės namuose. (Prie  Nidos pašto) Kopų g.2/ Taikos g.17    

Atsiimti kito dalyvio numerį  galima tik pateikus dalyvio, už kurį paimamas numeris , asmens dokumento kopiją.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti taisykles ir trąsą.